Що впливає на ефективності гальмівних систем мотоцикла.

Benelli TNT 300

Всім відомо, чим краще гальма, тим вище рівень безпеки їзди, а так само рівень задоволення від водіння.

Ми пропонуємо розібратися, що саме впливає на ступінь ефективності гальмівних систем на мотоциклі.

Почати варто з того, що на більшості типів мотоциклів головним гальмом є передній – так як при гальмуванні центр ваги сильно зміщується на переднє колесо. Задній гальмо при гальмуванні розвантажується і виконує допоміжну роль. Тому акцентуємо увагу саме на передньому.

В першу чергу важливо підкреслити кількість гальмівних дисків спереду, Якщо на мотоциклі встановлені два дискових гальма спереду, то це допомагає підвищить ефективність, тому що навантаження розподіляється між ними і кожному з них легше справляється з покладеною функцією. При цьому вони менше гріються, а значить довше зберігають працездатність.
До того ж два супорти забезпечують більшу пляму контакту колодок з диском і, відповідно, підвищують ефективність гальмування.
Є ще не підтверджена теорія, що симетричне гальмування покращує стабільність при агресивному гальмуванні і так само підвищує рівень безпеки.

Наступний за важливістю параметр це тип диска: плаваючі або монолітні гальмівні диски. Плаваючі це диски, розділені на дві частини – робоче полотно і ступичні частина. Таке рішення широко застосовується на мотоциклах і дозволило полегшити вагу компонента (а отже безпружинних мас) і ізолювати полотно від маточини. Ізоляція полотна необхідна для виключення або зменшення деформації внаслідок перегріву. Це важливо, тому що деформований диск буде гірше прилягати до колодок через коливання (биття) під час обертання.

Інший важливий параметр – діаметр диска. Інший важливий параметр – діаметр диска.

Перфорація – отвори і канавки, які свердляться і наносяться на поверхню, потрібні для кращого охолодження, це збільшує «продувність». Повторимося – охолодження гальмівного диска безпосередньо впливає на його ефективність, так як перегрітий диск сильно втрачає свої фрикційні властивості. Однак крім охолодження, отвори ефективно відводять гази, що утворюються при зіткненні гальмівної колодки і металевої поверхні, через які може виникнути аеро-прошарок. До того ж отвори і канавки очищають колодки від пилу і бруду, які можуть туди потрапити.

Пелюсткова форма диска покращує охолодження диска. Крім зниження робочої температури, пелюстковий ротор ще й легше звичайного, а це зниження безпружинних мас. Хоча треба зазначити, що пелюсткова форма є спірним перевагою і не отримує однозначного підтвердження ефективності на дорожніх мотоциклах.

Це основні моменти щодо передньої (основний) гальмівної системи.
Є ще багато нюансів щодо матеріалів дисків і колодок, типів приводу і типів супортів. І про це ми обов’язково напишемо в наступні рази.

Related Posts
Geon X-Ride 150Geon Helmet