Що потрібно очікувати починаючому райдеру від байка

Geon Pantera 202CBF
Мотоцикл – це неймовірне поєднання маневреності і швидкості. Поєднання настільки привабливе, що кількість користувачів тільки зростає з року в рік. З’являються так звані «первосезоннікі» – хлопці готові рвати колесами асфальт, тільки байка і досвіду немає. Вони закидають оточуючих лише одним питанням: «Який мотоцикл купити першим?», Але не завжди знають відповідь на «Що я хочу від байка?»

Варіацій мотоциклів – маса: це шалений кінь для галопу або витривалий мерин для комфортних  дальніх подорожей. А може і дикий козел, щоб лазити там, куди інші не дістануть.

Не вдаючись в деталі мотоцикли можна поділити на основні  5 типів:

 1. Дорожні
  Універсальні, з них найчастіше починають. Зручні для їзди по місту і по трасі. Нерідко нагадують зовні спортбайки.
 2. Спортивні
  Управління складніше, швидкості високі. Дуже добре підходять для гонки на треках, але відверто небезпечні для розсічення по місту. Чи не рекомендуємо для початківців, якою б привабливою не здавалося думка про смотрящих слідом дівчат.
 3. Туристичні
  Бувають люксові, вседорожні і спорт-туризм напрямки. Чи не дешеві, але дуже зручні для тривалих поїздок: потужний двигун, зручна посадка, стійкість, багажна ємність.
 4. Позашляхові
  Це ендуро і кросові мотоцикли. Вкрай висока прохідність і настільки ж малий бак. Дуже легкі і маневрені, амортизатори витримують стрибки – ідеальні для закритих майданчиків і веселих покатушек по бруду.
 5. Круїзери
  Їх часто називають чоперами. Справжні лімузини серед мотоциклетної техніки. Мають низьку маневреність, вільну посадку і чималу вагу. Для новачка не підходять, але відмінно доповнюють харизму досвідченого наїзника.

Знаючи, який характер має бути у байка і як будете його використовувати – ви практично відповіли на «який мотоцикл буде першим».

Ринок мотоциклів переповнений різними моделями і пошуки можуть затягнутися, тому варто відразу відсікти невідповідні. Ринок мотоциклів переповнений різними моделями і пошуки можуть затягнутися, тому варто відразу відсікти невідповідні.

 1. Зайва міць. Без досвіду лізти на різку і непокірну модель не варто: зайва міліметр газу може привести до травмпункту.
 2. Бак розміром із слона. Новачок постійно падає з байка. По-іншому не буває. Один-два рази байк гарантовано шмякнется на нього всією масою 200 + кг. Приємного мало, ще й піднімати потрібно.  
 3. Дорога модель. Перший мотоцикл купують на 2 сезони з однією метою: навчитися впевнено водити і відчувати себе на дорозі. Дорога модель стане мимовільним грушею для биття. Потім продасте її за 50% початкової ціни: через подряпини, помятостей і відколів. Звучить як безглузда затія? Так воно і є.
 4. Обов’язково купувати б/у японця

З останнім можна і потрібно сперечатися, так як це забобон. Коли забобон позбавляє вас хорошого варіанту першого байка – забобон варто прибрати.

Б/у мотоцикли мають проблеми, про які варто знати заздалегідь. Але вам про них, швидше за все, не скажуть так як мета продавця – збути старий і проблемний байк, нехай номінально його характеристики круті, а вид космічний.

Купуєте такий і в ньому не видно дефектів. А вже через місяць потрібно ставити в гараж на ремонт. Останній, до слова, буде теж космічним:

 • знайти рідкісні, не дуже зношені запчастини: нових немає, їх давно не випускають;
 • знайти пряморукого майстра, що зможе оживити модель.

І перше, і друге днем ​​з вогнем не знайдеш.

А буває, що накочують бездоковие з Європи. Дивишся на нього і тільки руки потирають, адже продають по шикарній ціною і пробіг невеликий. Але після пари поїздок зупинить ДПС – їм такі байки теж подобаються, але вже з іншої причини.

Оптимальний варіант – новий байк за невеликою ціною.

Наприклад: є мотоцикл GEON Pantera, що відповідає вимогам вище , добре зарекомендував себе за 8 років і заслужив довіру користувачів. У цьому році «пантер» розділили на дві версії: Pantera N200/S200 та 202 CBF.

Будь-яка версія цього байка ідеальна для початківця, так як до неї не потрібно звикати: це зрозумілий мотоцикл початкового класу, яким легко керувати. Тому причиною і геометрія корпусу і ергономіка посадки. Навіть характеристики двигуна орієнтовані на саме доброзичливе ставлення до пілота.

Перший байк важливо відчути як продовження себе.

Відчуй себе на слухняною пантеру!

Related Posts
GEON ScrAmper